Nová sezóna,nový hráči,nové výzvy

články

Killy cup-súhrn 3 Ročníka

3.ročník Killy Cup-u : Suveréne Vrbovské Lavíny

Začiatok prvého hracieho dna ako aj celého turnaja bol upršaní a veterní.pred obedom sa počasie konečne umúdrilo a prestalo pršať.
Od prvého zápasu sa hralo na plno,každý tím chcel mať čo najlepšiu pozíciiu do ďalšieho dna.Zápasy boli vyrovnane no niektoré mali jasných favoritov.Prvý hrací den sa očakávalo Vrebovské derby medzi Vrboskými Lavínami a Cobras Vrbové.Ktoré vyhrali favorizované Lavíny 5:1.do druhého dna išli s prvých miest Vrbovské Lavíny a New Jersey devils Dechtice.
Druhý deň sa začal štvrťfinálovými zápasmi.Ako prvým postupujúcim do semifinále sa stal tím Brezová pod bradlom,keď po ťažkom boji porazili Večeř Team Továrniky 4:2.Druhým postupujúcim boli Vrbovské Lavíny keď poslali domov Bratislavských Škorpiónov.Tretie postupové miesto si zabezpečili po ťažkom boj New Jersey Devils Dechtice,keď zdolali Cobras Vrbové.Posledným postupujúcim sa stali hráči Harvardu Šípok Partizánske po výhre nad výberom K.H.L.
Semifinálové boje sa začali zápasom Vrbovských Lavín proti Brezovej pod Bradlo.Favorizované Lavíny vyhrali bez vážnejších problémov a mohli ísť obhajovať titul.Druhy zápas o finále nebol taký jednoznačný.O druhom finalistovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy,kde Harvard Šípok poslal do boja o tretie miesto New Jersey Devils Dechtice.
Ešte pred očakávaním finále sme mohli vidieť pekný a napínavý zápas o tretie miesto.Kde sa na koniec radovali s konečného tretieho miesta hráči Brezovej pod Bradlom.Na rade bolo finále,ktoré sa začalo vo veľmi dobrom tempe na oboch stranách.Lepšie začali Vrbovské Lavíny keď po kanonáde brankára Harvadu Šípok viedli 3:0.do konca  prvej tretiny (polčasu,kedže sa hralo 2 x 15) si hráči Lavín vybudovali ešte večší náskok ked pridali dalšie tri góly.Druhá tretina sa niesla v znamení Lavín,aj keď hráči Harvardu bojovali a chceli dať aspoň nejaký ten gól.Nepodarilo sa a do záverečného hvizdu im rozbehnuté Lavíny ešte tri pridali.Po zdrvujúcej výhre 9:0 sa mohli radovať Vrbovské Lavíny z titulu a aj z toho že za celý turnaj dostali len jediný gól ktorý im dali vo Vrbovskom derby Cobras Vrbové.

Na turnaji sa zúčastnili aj hráči nášho tímu.Za Vrbovské Lavíny-Braňo Remiáš,Robert Čupka.
Cobras Vrbové-Roman Broll,Jozef Murín,Ondrej Bielik,Ivan Lago,Michal Macejech,Marek Macejech,Peter Kováč,Matej Netsch a za New jersey Devils Dechtice Majo Motúz.
Chcel by som zagratulovať všetkým zúčastnením že nám predviedli pekný hokejbalový zážitok.Poďakovať organizátorovi Braňovi Remiášovi za turnaj na vysokej úrovni a velká vďaka patri aj rozhodcovi Palovi Masarikovi že nám odpískal takmer celý turnaj.